Vyštudovala filozofiu, asi preto, že ju bavilo a stále baví premýšľať nad tým, ako funguje ľudská myseľ, svet okolo, spoločnosť, morálka, pravda a lož, dobro a zlo. Skúma, čo ľudia považujú za dôležité a prečo, ako sa to mení a čo zo svojho miesta (ne)môže ovplyvniť či zmeniť tak, aby to prospelo nám všetkým. Roky učí deti, ktoré nemali to šťastie rozumieť mnohým veciam okolo seba a ktoré musia zdolávať veľa prekážok, aby uspeli v bežnom živote a snaží sa okoliu ukázať, že majú rovnaké právo a hlas v tejto spoločnosti. Uvedomuje si, že takých detí je veľa a všetky z nich sa stanú raz dospelými ľuďmi, ktorí ten hlas budú mať a ovplyvnia životy nás všetkých. Ak môže čo i len kúskom prispieť k tomu, aby u nich nevíťazilo zlo nad dobrom, lož nad pravdou a hnev z nespravodlivosti nad ich angažovanosťou, bude ich učiť, aby neverili klamárom a našli v živote správne riešenia aj bez jej pomoci.
Richard Vaško
Richard Vaško sa 9 rokov venuje akademickej debate. V roku 2016 vyhral majstrovstvá Slovenska a následne dva roky reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta. Popri súťažných aktivitách taktiež viedol debatný klub, rozhodoval na debatných súťažiach a vykonával rôzne dobrovoľnícke aktivity pre SDA. Momentálne je zamestnancom Slovenskej debatnej asociácie, kde má na starosti tvorbu metodických materiálov a Olympiádu kritického myslenia. Je študentom filozofie a práva na University of Warwick. Taktiež sa venuje vzdelávaniu detí zo sociálne znevýhodneného prostredia skrz doučovania a letné školy.
Jana Šuchterová
Jana Šuchterová pracuje v ZŠ s MŠ Brehy ako učiteľka anglického jazyka, školská knihovníčka a školská poradkyňa. Okrem učenia našla vzťah k mentorovaniu a koučovaniu a v tejto oblasti sa neustále trénuje a zlepšuje. Snaží sa aktívne počúvať, mať otvorené srdce, čítať „medzi riadkami“ a vnímať, čo ľudia okolo nej potrebujú. Veľmi rada sa vzdeláva a svoje vedomosti posúva ďalej medzi kolegov, žiakov a ľudí, ktorí chcú. Voľný čas trávi rada s rodinou v prírode prechádzkami, zbieraním byliniek, cvičením jogy.
Martina Vagačová
13 rokov sa aktívne venuje rodičom, vychovávateľom a pedagógom prostredníctvom kurzov, seminárov, prednášok a individuálneho poradenstva. Vytvára priestor a príležitosti pre učenie, zdieľanie a praktický rozvoj postojov a zručností potrebných pre harmonický vzťah dospelého a dieťaťa. Ako certifikovaná lektorka kurzov Efektívnej výchovy vychádza z adlerovských princípov individuálnej psychológie, ktoré používa aj v školskom poradenstve. V roku 2020 napísala knihu: Ako prežiť rodičovstvo, láskavý sprievodca rešpektujúcim prístupom. Kniha je šitá na mieru slovenským rodičom a vychovávateľom.
Tatiana Dlouhá
Popri štúdiu učiteľstva filozofie a angličtiny sa vyškolila za lektorku zážitkového a participatívneho učenia. Vzdelávaniu sa venovala ako učiteľka na strednej a vysokej škole, lektorka v neziskovom a súkromnom sektore či autorka vzdelávacích metodík pre učiteľov. Jej srdcové témy sú sebapoznanie, rastové myslenie, tímová dynamika, riešenie konfliktov a nenásilná komunikácia. Všetky svoje vedomosti a skúsenosti aktuálne prepája ako školiteľka tém súvisiacich s budovaním vzťahov a riešením konfliktov zážitkovou formou. Viac sa dozviete na www.vztahyvpraci.com.
Zuzana Valábková
Vyštudovala teológiu, etiku, špeciálnu pedagogiku a poradenstvo. Časť svojho profesionálneho života sa venovala vzdelávaniu detí a študentov. Neskôr sa udomácnila v oblasti vzdelávania dospelých. Aktuálne pôsobí už 12. rok ako lektorka koučovania aj ako supervízorka pre pomáhajúce profesie. Vedie medzinárodne akreditovaný výcvik koučovania v existenciálnom prístupe a pomáha ľuďom nájsť zmysel vo veciach, ktoré robia. Má vášeň pre rozvoj a zmysluplné aktivity. Rada rozvíja a podporuje komunitu nie len profesionálnych koučov. V roku 2022 získala ocenenie koučka roka. Ak práve nepracuje, je mamou 10 deťom, miluje prechádzky v prírode, lezenie, lyžovanie a čas v domčeku pod lesom so svojou rodinou.
Radka Mikšík
Pracuje ako lektorka vzťahovej a sexuálnej výchovy. Učila v Teach for Slovakia, pracovala na Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie, má certifikát z pedagogiky vzťahovej a sexuálnej výchovy, venuje sa vzdelávaniu mládeže, rodičov, učiteľstva, dospelých ľudí pracujúcich s mládežou alebo MRK a najnovšie tiež lektoruje workshopy o zdravých vzťahoch pre pracovné tímy. Participovala na príprave knihy Ja v tvojom veku...!, komiksu Dospej matere pre mládež, tvorila metodiku vzťahovej a sexuálnej výchovy a ďalšie vzdelávacie materiály a osvetové udalosti. Viedla kurz pedagogiky vzťahovej a sexuálnej výchovy na Univerzite Komenského.
Zuzana Bendíková
Pracuje ako lektorka vzťahovej a sexuálnej výchovy a výkonná riaditeľka v organizácii inTYMYta. Študovala sexuálnu pedagogiku vo Viedni a vo svojej každodennej práci sa venuje vzdelávaniu mládeže, učiteľstva, rodičov a dospelých ľudí pracujúcich s mládežou alebo MRK. Je spoluautorkou komiksu Dospej Matere a Metodiky vzťahovej a sexuálnej výchovy.
Martin Kuštek
Kontinuálne sa venuje tvorbe verejných politík pre mládež na Slovensku od roku 1999, najskôr s cieľom podporiť záujem o vedu a techniku, potom celkovo posilniť postavenie a účasť mladých ľudí na verejnom živote. Od roku 2015 podporuje študentský tím iniciatívy Študentské voľby. Je spoluautorom Štúdie digitalizácie kultúrneho dedičstva (2010) a Akčného plánu pre rozvoj digitálnej kompetencie (2015) a napokon Koncepcie rozvoja práce s mládežou v Bratislavskom kraji (2022).
Ester Köverová
Pôsobí od roku 2011 v organizácii Mládež ulice ako pracovníčka s mládežou a neskôr koordinátorka programov. Vyštudovala pedagogiku a filozofiu. Absolvovala výcvik v skupinových formách korektívnej, poradenskej, reedukačnej a socioterapeutickej práce v systéme SUR. Už niekoľko rokov sa prakticky aj výskumne venuje téme radikalizácie a extrémizmu v rámci práce s mládežou. Pôsobila ako evaluátorka v rámci projektu Exit Europe, ktorý slúžil ako podklad pre vznik programu Exit Slovensko. Pripravovala odborný postup pre pedagogických a odborných zamestnancov v téme radikalizácie a extrémizmu na školách a v rámci poradní a s tým spojené pracovné stretnutia.
Kristína Eliášová
Vyštudovala psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave so zameraním na poradenskú a školskú oblasť. V roku 2018 sa zúčastnila výcviku terénnej sociálnej práce, počas ktorého pracovala s tematikou drog a závislostí. Absolvovala tiež mnohé kurzy, ktoré sa týkali kriminálnej psychológie. Aktuálne sa podieľa na chode klubu na peknej a priamej práci s rodinami v rámci rodinného programu OZ Mládež ulice.